Menu

Un film despre tine.

Postat de Andrei Rosu pe 5 mai, 2016

In toate proiectele importante din viata noastra inceputul este cea mai dificila parte si, de cele mai multe ori, zona in care abandonam cel mai frecvent (asta in cazul in care nu am renuntat la proiect inca din faza de idee). Dar, odata ce am strans din dinti si am depasit mormanul de obstacole (inerente) care ne pun la incercare rabdarea, nervii si perseverenta, lucrurile devin, dintr-o data, mult mai simple. Asa au stat lucrurile – cel putin, in cazul meu – cu proiecte ca www.andreirosu.org, Transmaraton, CIA, trecerea la un alt fel de nutritie si stil de viata, freeleancing-ul sau pregatirea pentru ‘provocarile’ sportive pe care le-am acceptat cu drag pana acum. Pana la urma, cred ca este vorba despre flexibilitatea noastra de a accepta (sau nu) schimbarile din viata noastra.

In urma cu doi ani (ce repede au trecut!) lansam programul transformational CIA – Coaching In Alergare, in care mi-am propus, in primul rand, sa atrag oameni cu pasiuni si convingeri comune, pasionati de dezvoltare personala si dornici de a obtine de la alergare mai mult decat un PB la urmatoarea cursa. Pentru ca, pe masura ce facem schimbari in viata noastra, riscam sa fim catalogati drept „ciudati” (adica diferiti :)) si sa devenim tot mai singuri. Asa ca, intalnirea cu alti „ciudati”, cu care poti dezbate ideile care te preocupa, nu poate fi decat incurajatoare si un semn ca te afli pe drumul bun (adica pe drumul tau).

Intre timp, comunitatea noastra s-a transformat in asociatie, dar nu despre asta mi-am propus sa scriu astazi (si nici despre structura programului, despre calendar, despre faptul ca nota medie acordata de participanti programului, in formularul de evaluare, este 9.80 🙂 etc.). Astazi a avut loc ceremonia de absolvire a seriei cu numarul 12 si unul dintre filmuletele pe care le-am vizionat in cadrul ceremoniei de absolvire este cel de mai jos. Sper sa va placa si sa va inspire. O zi excelenta!!!

PS – Multumiri din suflet membrilor comunitatii noastre (stiti voi pentru ce :)).

Scrie un comentariu

Lasa-ti email-ul pentru a-ti trimite noutati

Aboneaza-te

Comentarii (2)

2 răspunsuri la “Un film despre tine.”

  1. … cu Doamne Ajuta !… un Drum Bun CIA !

  2. ioan fulica spune:

    Motiv de meditatie in timp ce alerg…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *